masérna posilovna šternberk
masáže fitness club posilovna šternberk

Rezervace můžete provádět na tel. 775 256 270 každý den.
Masáže probíhají denně od 16.00-20.00 hod. případně v sobotu dle domluvy

Co je lymfatická masáž
Masáží lymfatického systému se odplavují toxické látky z buněk a mezibuněčného prostoru (z kůže, podkoží a svalů).Jedná se o speciální hmatovou techniku, která má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Pokud lymfatický systém nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Při lymfatické masáži je pomocí cíleného masážního tlaku a směru možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven. Je velmi důležité, aby lymfatickou masáž prováděl zkušený masér, který lymfu správně rozproudí.

Co je to lymfatický systém
Lymfatický systém se stará o včasný a dostatečný přesun veškerých zplodin a odpadů z organismu z těla ven. Hraje při detoxikaci neodmyslitelnou roli. Rozvádí po těle lymfu, průzračnou, bezbarvou tekutinu, v níž jsou rozmístěny všechny buňky těla. Lymfa je všechny pročišťuje. Pracuje souběžně s oběhovým systémem a skládá se ze sítě lymfatických cév, které se podobají tepnám a ze stovek lymfatických uzlin, jež jsou rozptýlené po celém těle. Lymfatický systém je ohrožen především životním prostředím a způsobem života. Tento systém je závislý na vnějším tlaku, jako je cvičení, dýchání a masáže, které rozproudí lymfu. Následkem nedostatečného pohybu lymfy je, že mnoho lidí trpí ochabnutím lymfatických funkcí.

Lymfatický cévní systém je tvořen lymfatickými kapilárami, které začínají slepě v mezibuněčných štěrbinách. Kapiláry se postupně vlévají do větších sběrných lymfatických cév, které vstupují do lymfatických uzlin.

Lymfatické uzliny

jsou důležitým orgánem lymfatického systému. Jeho hlavní funkcí je obrana proti různým patologickým dějům, podílí se na imunitě lidského těla. Zvětšené uzliny signalizují, že v organismu probíhá proces, který není fyziologický a mohou znamenat i vážné (např. nádorové) onemocnění.

Lymfatické uzliny jsou umístěné do průběhu mízních cév, které do nich přivádějí a opět z nich odvádějí lymfu. Jsou také nahromaděny ve skupinách a ty největší z nich se nalézají v oblasti hlavy a krku.

Uzliny na krku

odvádějí lymfu z orgánů krku a hlavy.

Jak často na lymfatickou masáž docházet
Aby se dosáhlo nejlepších výsledků a efekt byl vidět, doporučuje se docházet na lymfatickou masáž alespoň dvakrát v týdnu, minimálně však jednou týdně. Doporučený počet u lymfatických masáží je deset návštěv. Poté by měla následovat jednou měsíčně udržovací kúra. Již po prvních lymfatických masážích pocítíte výrazné uvolnění.

CENÍK

Druhy masáží
Délka masáže
Cena masáže
Masáž - záda a šíje
30 minut
250 Kč
Masáž – záda
20 minut
180 Kč
Masáž – dolní končetiny
40 minut
220 Kč
Masáž – horní končetiny
20 minut
180Kč
Masáž - celková -tělo
90 minut
550 Kč
Masáž medová
30 minut
250 Kč
Relaxačně reflexní masáž chodidel
30 minut
200 Kč
Masáž zad baňková
30 minut
200 Kč
Lymfatická masáž
60 minut
360 Kč
Lymfatická masáž
90 minut
550 Kč
Lymfatická masáž obličeje a hlavy
20 minut
140 Kč
Skořicový zábal /vhodné po lymfodrenáži/
25 minut
70 Kč
Lymfodrenáž přístrojová- včetně otevření lymf.uzlin
50 minut
180 Kč
Lymfodrenáž přístrojová - včetně otevření lymf.uzlin + lymf.masáž obličeje
55 minut
260 Kč
Kombinovaná manuální lymf.masáž + lymfodrenáž
80 minut
380 Kč

Pro ty, co by rádi navštěvovali masáže častěji máme nachystány i permanentky

Permanentky
Počet opakování
Cena masáže
Masáž - záda a šíje
3 x 30 minut
600 Kč
Masáž - celková -tělo
3 x 90 minut
1 500 Kč
Lymfodrenáž přístrojová- včetně otevření lymf.uzlin
10 x 50 minut
1 500 Kč
Lymfatická masáž kombinovaná manuální lymf.masáž + lymfodrenáž
5 x 80 minut
1 700 Kč
DÁRKOVÉ POÚKAZY
DLE VÝBĚRU
KINEZIOTAPING
1 cm
3 Kč